top of page

Psy hodowlane

Nasze małe münsterländery oraz wyżeł niemiecki długowłosy

HAGA z Kończyckiej Wsi

Mały münsterländer
Młodzieżowy Champion Polski
Champion Polski

była suka hodowlana

Nasza kochana Hagula – od niej się wszystko zaczęło i na razie to ona jest naszą jedyną suką hodowlaną. Urodzona pod Hażlachem koło Cieszyna 14 października 2017 r., jest z nami od 29 grudnia 2017 r. To pełna energii, żywiołowa dziewczyna, zawsze skora do zabawy, ale potrafiąca też się wyciszyć. Przejechała z nami tysiące kilometrów – od francuskiej Bretanii po norweski Przylądek Północny – znakomicie znosi podróż samochodem i bez żadnych problemów pozostaje sama w swojej ulubionej klateczce kennelowej. Ma niespożyte pokłady energii, z taką samą ochotą rusza w drogę na początku trasy, jak i po ostatnim postoju, może ganiać cały dzień po górach, po nizinach, po leśnych ścieżkach i po polnych miedzach – wędrówka zawsze sprawia jej ogromną przyjemność. Haga biega też z nami na krótkich dystansach, a także biega przy rowerze. Uwielbia również wystawy – kocha być doceniana. 😊

Haga zdobyła tytuły młodzieżowego championa Polski i championa Polski.
W 2021 r. przeszła zabieg sterylizacji i nie może mieć już więcej szczeniąt. 

ZAN_9023.jpg

Pies Trekkingowy APOLINARY APLINKI

Mały münsterländer

Champion Polski
reproduktor

Syn Hagi i Clooneya, urodzony w naszej hodowli 12 stycznia 2020 r. jako 4. szczenię w pierwszym miocie Hagi. Ogromnie kudłaty noworodek, noszący szarą obróżkę i robocze imię Pan Łysinka, wyrósł na wyjątkowo ładnego, proporcjonalnego chłopczyka o świetnym charakterze.
Apolinary zachowuje dystans wobec obcych, ale jest niezwykle łagodnym, a przy tym wrażliwym i emocjonalnym psem. Ma wielką siłę charakteru: jest ambitny, pojętny i chętny do pracy, umie zapanować nad emocjami, gdy jest to konieczne. Potrafi samodzielnie rozwiązywać problemy, choć chętnie szuka kontaktu z człowiekiem.
Według sędziów Apolinary to pies proporcjonalnie zbudowany i doskonały w ruchu, z bardzo ładną głową, prawidłowym zgryzem, głęboką klatką piersiową i bardzo dobrym ustawieniem kończyn. 
W maju 2021 r. Apolinary uzyskał uprawnienia reproduktora oraz tytuł championa Polski.

IMG_8686.jpg

Pies Trekkingowy ANCUTY ATANAZYN

Mały münsterländer

Champion Polski
reproduktor

Syn Hagi i Clooneya, urodzony w naszej hodowli 12 stycznia 2020 r. jako 10., przedostatnie szczenię w pierwszym miocie Hagi. Kluseczkowaty noworodek, noszący błękitną obróżkę i robocze imię Pan Orzeszek Arachidowy, wyrósł na dużego, ładnego chłopczyka o ujmującym charakterze.
Ancuty jest łagodnym, spokojnym i opanowanym, a przy tym bardzo proludzkim, lgnącym do człowieka pieskiem. Opiekuńczy i empatyczny wspiera brata i niańczy młodsze szczenięta. Ma silny instynkt łowiecki, który - jako osoby niepolujące - przekierowujemy na "cywilną" pracę nosem. A nos to ma Ancutek fenomenalny!
Według sędziów Ancuty to mocny pies o bardzo ładnej głowie, dobrym zgryzie, dobrze osadzonym i noszonym ogonie, głębokiej klatce piersiowej, doskonałym kątowaniu kończyn i doskonałym ruchu.
W maju 2021 r. Ancuty uzyskał uprawnienia reproduktora oraz tytuł championa Polski.

IMG_9514.jpg

Pies Trekkingowy BARCYNKA BIBIELA

Mały münsterländer
Młodzieżowy Champion Polski

Córka Hagi i Clooneya, z drugiego miotu Hagi, urodzona w naszej hodowli 9 czerwca 2021 r. Bieluteńka jak śnieg, z brązową główką, nasadą ogonka i pięknym czekoladowym serduszkiem na lewym boku, nosiła żółtą obróżkę i robocze imię Piktogram. Rośnie pięknie, zachowując dobre proporcje, kość i budowę. Zarówno z wyglądu, jak i z zachowania bardzo przypomina swoją mamę Hagę. 
W opinii sędziów to "urocza suka, o dobrej głowie, ekspresji, dobrych proporcjach ciała i głowy, dobrym kośćcu, szacie i kolorze; dobra w ruchu i z dobrym temperamentem". Mamy nadzieję, że wyrośnie na równie wspaniałą dziewczynę jak jej mama.

IMG_8223.jpg

Pies Trekkingowy BIESNA BONARKA

Mały münsterländer

Córka Hagi i Clooneya, z drugiego miotu Hagi, urodzona w naszej hodowli 9 czerwca 2021 r. Cała dropiata, o pięknie cieniowanym umaszczeniu, bez żadnych łat, jedynie z brązową główką, nosiła czarną obróżkę i robocze imię Ragnarok. Drobniutka, zgrabna i długonoga, o wyjątkowo eleganckim wyglądzie, zachowuje proporcje, choć jest drobnej kości. Jest spokojną, wrażliwą, ale umiejącą stawiać granice suczką.
Zdaniem sędziów to "ładne szczenię o suczej głowie i eleganckiej szyi; o dobrej kości, łapach, szacie i kolorze, typowym ruchu i bardzo dobrym charakterze". Wierzymy, że jeszcze wszytsko przed nią. 

IMG_8254.jpg

DURBASZKA Sokoli Pielesz

Wyżeł niemiecki długowłosy
Młodzieżowy Champion Polski

Durbaszka dołączyła do naszej rodziny 8 maja 2021 r. - przyjechała spod Wolsztyna z hodowli Sokoli Pielesz, gdzie się urodziła 18 marca 2021 r. Jej matką jest COSMA von der Hutteneiche, a ojcem champion Czech i Słowacji CHULIGAN z Budisovske Doliny. 
Durbaszka znakomicie wpasowała się w nasze psio-kocio-ludzkie stado. Jest niezwykle rezolutną, kontaktową, pojętną i chętną do pracy dziewuszką. W domu ze względu na wybujały temperament, wielkość, ogromną poczciwość, a przy tym rozhulanie nazywana Słoniem lub Słoninką. 

W oczach sędziów to suczka o dobrej głowie i ekspresji, dobrych proporcjach ciała i klatki piersiowej, dobrym kątowaniu i mocnej szyi, a także o wesołym, przyjaznym charakterze. Pokładamy w niej wielkie nadzieje. Jak na razie co chwila pozytywnie nas zaskakuje. 
We wrześniu 2022 r. ukończyła próby pracy, zdobywając dyplom III stopnia, a w październiku tegoż roku - tytuł młodzieżowego championa Polski.


_MG_8533_edited_edited.jpg
bottom of page