top of page
ZAN_2305.jpg

Jak dobieramy pieska do rodziny

Informacje dla przyszłych właścicieli

Im dłużej żyjemy ze zwierzętami, tym bardziej jesteśmy przekonani, że obowiązuje tu ta sama zasada co we współżyciu z ludźmi: tak naprawdę najważniejszy jest charakter. Choć oczywiście piękny wygląd rasowego psa jest zawsze istotny, to jednak to właśnie charakter decyduje o tym, jak dobrze nam się żyje pod jednym dachem. Dążymy do tego, by dopasować szczenię do otoczenia, warunków i trybu życia oraz oczekiwań przyszłych opiekunów, gdyż uważamy, że jest to najlepsza droga do osiągnięcia harmonii w rodzinie, która powiększy się o nowego wspaniałego psiego przyjaciela. Zdajemy sobie sprawę, że wielkość, wygląd czy umaszczenie mają znaczenie przy wyborze konkretnego psa (i w miarę możliwości staramy się uwzględniać te zapatrywania), jednak jesteśmy głęboko przekonani, że to osobowość psa będzie cechą decydującą o radości płynącej ze wspólnego życia i pozytywnej relacji człowiek – pies i pies – człowiek.
 

Dlatego też na początku prosimy potencjalnego nabywcę o wypełnienie ankiety przedrezerwacyjnej, w której określane są zarówno oczekiwania przyszłych opiekunów co do psa, jak i warunki, jakie mogą mu zapewnić. Niezbędnym elementem procesu rezerwacji szczenięcia jest zawarcie umowy przedwstępnej, zgodnie z którą – po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w kwocie 500 zł – przyszły nabywca uzyskuje rezerwację szczenięcia wybranej przez siebie płci. Gdy szczenięta w naszej hodowli ukończą 7. tydzień życia,  przeprowadzamy testy psychiczne (tzw. testy PAT), pozwalające z dość dużym prawdopodobieństwem określić charakter i predyspozycje piesków w wieku dorosłym.
Na podstawie wyników testów oraz informacji zawartych w ankiecie staramy się jak najlepiej dobrać konkretne szczenię dla konkretnej rodziny. Informacje pozyskane z ankiety zestawiamy z wynikami testów psychicznych przeprowadzanymi dla każdego szczenięcia, tak aby móc zaproponować przyszłym opiekunom psa możliwie dobrze dopasowanego do ich oczekiwań i trybu życia, a konkretnemu psu – rodzinę, w której najlepiej zaprezentuje własne zalety i rozwinie swoje umiejętności.

bottom of page